Peygamber efendimizin (s.a.v) yaptığı zikirler

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) Günlük Yaptığı Zikirler.

1- Euzü Besmele ( Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim )

2- Tövbe ( Estağfirullah El Azim )

3- Salavat  ( Allahümmesalli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed )

4- Kelime-i Tevhid ( La İlahe İllallah )

5- Allah

6- Hu

* Bu Altı Esma, Peygamberimiz’in (SAV) manen Veysel Karani Hazretlerine ve tüm sahabeye verdiği dersin içerisindedir.

* Her biri 100 defa okunduktan sonra; 3 İhlas, Felak, Nas ve Fatiha sureleri okunur ve hasıl olan sevap Hz. Muhammed (SAV) efendimize ve ashabına, gelmiş – geçmiş tüm peygamberlerin ve geçmişlerimizin ruhlarına hediye ve dua edilir. Eğer bu dua ABDESTLİ olarak İHLASLA ve her gün günde en az bir kere yapılacak olursa, kişinin niyetine göre;

– Rızkı helalinden bollaşır, bereketlenir, artar. (Allah Celle Celalühu izniyle)

– Ruhi sıkıntıdan kurtulur, ailesi birlikte yaparsa hem kişi hem de ailesinin huzuru artar. (Allah Celle Celalühu izniyle)

– Düzelmeyen  işleri yoluna girer, hallolur (ev sahibi olur, çocuk sahibi olur, helalinden mal sahibi olur, işe girer, evlenir, çoluk çocuğunun yaşantısı düzelir, hayırlı evlat sahibi olur.) (Allah Celle Celalühu izniyle)

– Allahın izni ile Sigarayı, İçkiyi, kumarı bırakır.(Allah Celle Celalühu izniyle)

– Hafızası kuvvetlenir, Akl-ı Selim’i artar. (Allah Celle Celalühu izniyle)

– Helal ve haramı ayırt eder. (Allah Celle Celalühu izniyle)

– Gözünü ve gönlünü zinadan korur,(Allah Celle Celalühu izniyle)

– Kalbi ve gönlü Hz. Allah’a (cc) açık olur. ( Allah Celle Celalühu izniyle)

– Bu cennet vatanın ve müslümanların üzeirndeki musibetlerin, belaların ve afetlerin definde farkında olmadan kendisinin de katkısı olur,(Allah Celle Celalühu izniyle)

– Namaz kılmaya doyamaz, oruç tutmaya doyamaz, Kur’an okumaya doyamaz, tesbih çekmeye doyamaz

(Allah Celle Celalühu izniyle)

AÇIKLAMA

1- Besmele

Kişi 100 kere Bismillahirrahmanirrahim deyince, şeytanın şerrinden ve vesvesesinden emin olur, rızkı bereketlenir.

Euzibillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim denildiğinde, şeytan 70 yıl öteye kaçar,

Bismillahirrahmanirrahim bir kapıdır, bir yandan dünyaya giriş, bir taraftan da dünyadan çıkış kapısıdır.

Kur’an-ı Kerim’in sırrı Fatiha suresidir. Fatiha’nın sırrı Bismillahirrahmanirrahim’de, Besmele’nin sırrı B harfinde, B harfinin sırrı da noktasında toplanmıştır.

Her şeyin bir kalbi var; Kur’an’ın kalbi Yasin-i Şerif, Yasin-i Şerif’in Fatiha, Fatiha’nın kalbi Besmele-i Şeriftir. Tasavvuf yaşantının kalbi de Tevhittir.

Besmele’de Allah’ın Celle Celalühu 1001 ismi mahfuzdur.

Kalbin anahtarı Besmele’dir.

Besmele’de Allah’ın Celle Celalühu 1001 ismi mahfuzdur.

Her hayırlı işin başlangıcı Besmele iledir.

Rahman hatırı için herkese rızkını verir, Rahman da Rahim de Besmele’nin içerisindedir. Rahman dünyayı besler, Rahim ahirete sesler.

Besmelesiz yemekte unutkanlık olur.

Besmele gönüllerin anahtarıdır.

Besmele Kur’an’ın anahtarıdır.

 2 – Estağfirullah El – Azim

Estağfirullah El – Azim denildiğinde anadan doğmuş gibi büyük ve küçük günahlar affolur. “Estağfirullah” küçük günahlar için, “El – Azim” büyük günahlar içindir.

 3 – Salavat-ı Şerif

“Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin ve Alâ âli Seyyidina Muhammed ” Güzel olarak ihlasla getirilen Salavat-ı Şerife, kavak ağacından dökülen yapraklar gibi günahları döker. Kötü dilleri düzeltir, kararmış gönülleri diriltir, harabe olan gönleri neşelendirir.

Salavat-ı Şerifelerin en alası namazda okunanlardır.

Perşembe günü ikindi vaktinden Cuma gününün ikindi sonrasına kadar Salavat-ı Şerife okunursa anında Peygamber Efendimiz’e (Sallallahü Aleyhi Vessellem) ulaşır, yani otomatiktir ve Peygamber Efendimiz (Sallallahü Aleyhi Vessellem) “aldım, kabul ettim” buyurur. Diğer zamanlarda yapılanlar ise mektup misali ulaşır.

Güzel bir koku duyulduğunda Salavat-ı Şerife getirilmelidir!Kötü koku duyulduğunda ise “Hasbünellahi ve ni’mel vekil” (Allah Celle Celalühu bize yeter, O ne güzel vekildir) getirilmelidir.

Güzel kokular, tatlı şeyler ikram edilirken Peygamberimiz’i (Sallallahü Aleyhi Vessellem) anıp, O’na salavat getiriniz!

Salavat-ı Şerife getirilirken sarılmak yok, musafaha, yani tokalaşmak var. Tokalaşmaya başlarken Salavat-ı Şerife getirilmeye başlanmalı, Salavat-ı Şerife bitmeden eller bırakılmamalıdır! Ellerin birbirine kenetlenmesi gönüllerin birbirine kenetlenmesine vesile olur. Gönüllerde yaşanan kötü huyları temizler ve iyilikleri geliştirir. Musafaha, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed’den (Sallallahü Aleyhi Vessellem) bize bir hediyedir.

 

4 – La İlahe İllallah

Bütün amellere kul hakkı el koyar, ancak Kelime-i Tevhid’in sevabı müstesnadır. Çünkü Kelime-i Tevhid Allah’ın Celle Celalühu zatına mahsustur. Bu nedenle Kelime-i Tevhid çokça zikredilmelidir. Zikirlerin en verimlisi, en zengini Kelime-i Tevhiddir.

Kelime-i Tevhid sözlerinin tesiri uzun süre devam eder. Kelime-i Tevhid’in esrarını bilseler, yerde sürünenler bile Kelime-i Tevhid çeker, fakirlerin en büyük sadakası Kelime-i Tevhid’dir. İçteki ve dıştaki gururun temizlenmesi lazımdır.

Devamlı Kelime-i Tevhid söylenirse gönüle Muhabbet-i Hak ve Muhabbet-i Resulullah doğar.

Bizim en büyük silahımız “Kelime-i Tevhid”dir

 5 – Allah Celle Celalühu

Allah Celle Celalühu : Lafza-ı Celali, zikredildiğinde Allahu’u Azimuşşanin beşbin ismi cem edilerek bir anda söylenmiş gibi olur.

Bir kere Allah Celle Celalühu demek, beşbin ismini söylemeye bedeldir.

6 – Hu

Hu, Allah’a Celle Celalühu kavuşmak ve maksada ulaşmaktır. Hu İsm-i A’zam’dır, Altı Esma’nın tercümanıdır. Evliyanın kalp gözünü açan Hu’dur. Hu demek; ” ben Sen’den geldim, Sen gönderdin, yine Sana döneceğim” demektir, ” Allah’a Celle Celalühu kavuşmak ” demektir. Hu hedefe kavuşmaktır.

KAYNAK: Mürşit Yazılım Programı, 5.Sürüm / Dua Bölümü

 

ALLAHIM! HAYATI HER TÜRLÜ HAYIRLARI ARTIRMAMIZA VESİLE KIL. ÖLÜMÜ DE HER TÜRLÜ ŞERDEN KURTULUP RAHATA ERMEMİZE VESİLE EYLE YA RABBİ.(amin)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.