Duaların çabuk kabul olması için zikirler

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Duaların çabuk kabul olması için,

Aşağıdaki zikri vird edinip her gün  en az 10 defa gece yatmadan  ve sabah uyandıktan sonra okuyan  kimselerin duaları Allahın izni ile  çok çabuk kabul olur.

Allahın Esma-ül Hüsnası ile yapılan zikirler çok etkilidir.
Bu zikrin bazı faydaları aşağıdaki gibidir.

 • Hiç ümit etmediği yerlerden rızık edinir.
 • Bozulmuş işleriniz yoluna girer ve düzelme gösterir.
 • Yüce Allah maddi ve manevi yardımını sizin üzerinizden eksik etmez.
 • Kalbe Huzur verir.
 • Bolluğa ve berekete  kavuşturur.
 • Bilmek ve öğrenmek istediğiniz şeyleri apacık rüyanız da gösterilir.
 • Kimse size kötülük ve  fenalık yapamaz.
 • Okumaya devam eden kimse en kısa zamanda isteklerine kavuşur ve zikirin etkisini görür inşallah.

“Ya Allahü Ya Rahmanü Ya Rahıymü Ya Hannanü Ya Mennanü Ya bedi’as Semavati  vel erdi  Ya Malikel Mülkü Zül Celali vel İkram.”

 

 

 

5 thoughts on “Duaların çabuk kabul olması için zikirler

 1. Dualarınızdan çok yararlandım, teşekkür ederim, bazı duaların arapçasının türk alfabesi ile arapça okunuşunun bulunmaması, sadece türkçesinin olması iyi olmadı. Çünkü arapça bilmesek de arapça dua ediyoruz . Bir başka konuya da değinmek istiyorum, türk halkı niye doğru düzgün ibadet edemiyor? Buna ben de dahilim. Sebebi şu: Allah’ı iyi tanıyamayınca, ona çok yakın olamıyorsun. Ben bu günlerde ona kendi gayretimle daha çok yaklaştım ama, aslında bu kadar gayret ve araştırmaya hiç gerek olmayacaktı, Elmalılı Hamdi’den itibaren Kur’an meallerinde Allah’ın isminin geçtiği yerlerde hiç değilse tırnak içinde bu ismin arapçası mealin yanına eklenseydi, örneğin: merhametli (Rahman), her zaman diri (Hayyum), her şeyi koruyan (El-Hafız), hamde layık (El-Hamid), (benzersiz) tek (Ehad), herkesin muhtaç olduğu (Samed), her şeyi işiten (Semi) gibi. Adeta bu eksiklik sebebi ile bizim ibadetimiz engellenmiş. Şimdi bir sürü zamanım gidiyor, arapça bilmeden, bunları ve çeşitli sıkıntılarıma derman olabilecek cümleleri Kur’an’ın içinden bulmak için. Altı örnek size, güzel ibadet etmek için: Rahman 78, Mülk 1, Ali İmran 18, Ali İmran 8, Ali İmran 26, 27, Haşr 22, 23,24. Umarım Kur’an mealini yazanlar bu yazıyı okuyup, eksiklerini giderirler, insanlarımız da böylece dinimizi daha iyi anlayabilirler. Çünkü dinimiz iyi anlaşılırsa ancak, kalplerde takva (Allah korkusu, yani bu nedenle günahtan kaçınma) ve Allah sevgisi oluşur ve gitgide güçlenir. Keşke okullarda seçmeli ders arapça olsa! Keşke 1. sınıftan itibaren çocuklar Allah’ın isimlerini öğrense, keşke bazı din öğretmenleri dua ezberletme işini ciddiye alsa!

  1. Değerli okuyucumuz öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz bu alaka bizleri mutlu etti. Bizim amacımız daha da kötüye giden bir dünya üzerinde hiç olmazsa bildiğimiz ve öğrendiğimiz duaları siz değerli okuyucularımız ile paylaşarak en azından bir nebze olsun Allah’a yaklaştıracak ameller işleyebilmek için bu siteyi oluşturduk.
   Allah-u Teala umarım dualarınızı kabul eder. Arapça – Türkçe dil konusuna takılmadan Allah’a kendinizi rahat hissettiğiniz şekilde içten ve gönülden ediceğiniz dualar muhakkak istediğiniz yere ulaşacaktır.
   Belirttiğiniz şekilde benim bildiğim bir İlmihal maalesef bulunmamakta. Öğrenebilirsem sizlerle paylaşacağım.

   İyi günler dilerim.

 2. Yayınlanmamasını anladım da, acaba e-postam size ulaştı mı, yoksa ulaşmadı mı? Onu merak ediyorum. Bir de size Kur’an meali ve Allah’ın isimleri ile ilgili yazdığım konuyu diyanete bildirmek istiyordum, ama e-mail atmayı beceremedim kaldı. Keşke benim yerime siz bu konuda diyanete dilekçe yazsanız. Eğer benim tavsiye ettiğim şekilde yapılmış bir Kur’an tercümesi varsa, lütfen bana yazarını bildirin, satın alayım, bir de arapça harf kitabım kayboldu, bu konuda da iyi bir kitap tavsiye edebilirsiniz.

 3. Bir şey sormayı unuttum size, göç edebilmek için bir peygamber duası aradım bütün sitelerde bulamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Değerli okuyucumuz,

   Sizler için bu konuyu araştırıp en kısa sürede sitemize bu konu ile ilgili paylaşım yapacağız.

   iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.